Univerzijada: Poraz od Italije, u četvrtfinalu protiv SAD

Poraz od Italije, u četvrtfinalu protiv SAD

ITALIJA - HRVATSKA 14:13 (4:3, 4:3, 3:1, 3:6)

ITALIJA: Pellegrini, Del Basso 3, Canella 5 (1), Spione 1, Panerai 1, Campopiano 2 (1), Guidi, Bruni, Alesiani, Di Martire 1, Novara, Esposito 1, Massaro.

HRVATSKA: Podrug, Lazić (0), Herceg, Biljaka 1, Z. Butić 2, Pejković, Paparić 1, Buha 3 (2), Valečić, I. Živković 1, Delić 5, Rakovac, Vukojević.

PETERCI: Italija 2-2, Hrvatska 2-3.

ŽUTI KARTON: trener Sappe (Hrvatska, 12).

Hrvatska sveučilišna reprezentacija pretrpjela je drugi poraz u 4. susretu B skupine Univerzijade u Napulju, vaterpolskog turnira u Caserti. Bolji je ovog puta bio domaći sastav Italije, koja je time osvojila prvo mjesto u skupini dok će Hrvatska kao treće plasirana u četvrtfinalu igrati protiv prvoplasirane momčadi iz A skupine, reprezentacije SAD.

Tijekom cijele utakmice Hrvatska nije niti jednom vodila, a presudni su trenuci nedvojbeni bili u trećoj četvrtini. Nakon što je Buha iz svog drugog realiziranog peterca smanjio na samo gol zaostatka, 8:7 u drugoj minuti treće dionice, Talijani uspijevaju postići čak tri uzastopna  pogotka. Što je za naše bilo još gore, domaća je mreža do kraja ove dionice ostala netaknuta. Tako se u zadnjih 8 minuta ušlo sa solidnom prednošću Italije 11:7.

Ipak, u zadnjoj četvrtini su hrvatski vaterpolisti pokazali čak najbolju igru, samo što je došla ipak prekasno.U biti je 'buđenje' uslijedilo tek u zadnjih 6 minuta pri vodstvu domaćina 13:8. Sada Ivan Živković, Matias Biljaka, Antonio Buha i Marin Delić pogađaju za 13:12! Taj dvanaesti gol je djelo vrlo raspoloženog Marina Delića iz protunapada, samo 58 sekundi prije kraja. U posljednjoj minuti mala drama. Prvo smo se uspjeli obraniti s igračem manje (Pejković), da bi 19 sekundi prije kraja Italija dobila kazneni udaraca koji je u gol i pobjedu pretvorio Campopiano. U zadnjoj je sekundi Butić samo uspio umanjiti poraz.

U našoj je skupini na koncu Italija prva s 12 bodova, ispred Mađarske 9, Hrvatske 6, te Australije 3  odnosno Japana bez boda.

U četvrtfinalu će Hrvatska igrati protiv SAD, u srijedu, 10. srpnja s početkom u 15.30 sati. Amerikanci su u A skupini imali maksimalan učinak ispred reprezentacija Rusije, Francuske, Velike Britanije i Južne Koreje.