LIGA PRVAKA: Olympiacos i Ferencvaros u finalu (ArenaSport 1)
07.06.2019 22:03

Rezultati polufinala:

Pro Recco - Olympiacos 11:12 (3:5, 3:3, 2:3, 3:1)

Ferencvaros - Barceloneta 9:7  (2:2, 1:1, 2:3, 4:1)

U subotnjem finalu za prvaka Europe ili pobjednika 56. izdanja Lige prvaka sastat će se branitelj naslova, Olympiacos iz Atene i Ferencvaros. To je ujedno i repriza europskog Superkupa iz prosinca prošle godine kojeg su dobili Mađari boljim izvođenjem peteraca.

Sukus je to polufinalnog programa koji je očekivano donio dvije izvanredno uzbudljive i vrlo gledljive utakmice.

Pro Recco, realno najbogatiji klub u svijetu vaterpola, sastav sazdan od zvijezda ponovo je pao nadomak najvećeg europskog cilja. Ovog puta u polufinalu, ali za Pro Recco je ovo nadmetanje, već je odavno jasno, gotovo pa ukleto. Mogu dovoditi skupa pojačanja i najbolje pojedince, ali teče već i sedma godina momčadi iz Genove bez najbitnijeg kontinentalnog trofeja. Olympiacos, momčad koja je prije godinu dana svladala Pro Recco u finalu, sada je to učinila rundu ranije, u polufinalu. Realno, grčki je sastav u kojem su se ponovno izdvajali kvalitetom hrvatski igrači (Pavić, Obradović i Bušlje) bio cijelim tijekom susreta bolji. Već su u prvoj četvrtini imali tri gola prednosti (4:1 i 5:2), a u drugoj (8:5), da bi Pro Recco uspio poravnati u trećoj dionici (8:8). Potom Obradović, Gounas i Mylonakis odvode Olympiacos do vodstva 11:8 uoči zadnjih 8 minuta.

Tada u furioznoj završnici, talijanski sastav u kojem je odlično igrao Luka Bukić (2 pogotka), kao i Nikša Dobud (1 gol) i vratar Marko Bijač (8 obrana), uspijeva poravnati na 11:11 (Aicardi s 2 metra, dvije minute prije kraja). U zadnjoj minuti i pol, prvo Bijač brani udarac Bušlje, ali onda i Pavić čuva grčku mrežu na udarac Filipovića. Točno 38 sekundi prije kraja Genidounias je iz slobodnog udarca pogodio za veliko slavlje grčkog sastava.

U drugom polufinalu, Barceloneta je dugo držala 'na iglama' mađarskog prvaka. Točnije, katalonska je momčad vodila, istina minimalno, ali ipak održavala prednost prve tri četvrtine. U zadnjoj se pak dionici 'probudio' najbolji igrač Ferencvarosa i jedan od najboljih na svijetu, Denes Varga. Bivši primorjaš dotad nije postigao niti jedan gol, da bi u zadnjih 8 minuta 'utrpao' čak tri. On je bio determinator Ferencvarosove pobjede.

U finalu se tako sastaju prvak Grčke i prvak Španjolske, aktualni prvak Europe protiv momčadi koja je prethodne dvije sezone osvajala Eurokup. Dokazano dvije najbolje klupske momčadi u Europi. Finale bi trebalo biti festival vaterpolskog umijeća!