Natjecanja mladih
Kanadska senzacija protiv Mađara
19.06.2019 09:09

SUPER FINALE SVJETSKE LIGE - Beograd

Za iznenađenje prvog dana beogradskog turnira pobrinuli su se Kanađani. Prvi put u povijesti Kanada je uspjela pobijediti Mađarsku! Činjenica da su Mađari došli s B reprezentacijom, makar i takva vrvi neusporedivo inače kvalitetnijim i iskusnijim igračima od Kanađana koji su vaterpolski anonimci s iznimkom Nicolasa Constaninija Bicarija. Kanada je cijelim tijekom susreta vodili, pa i s četiri razlike (5:1 u drugoj četvrtini), potom 8:5 (treća dionica), da bi Mađari uspjeli prvi put izjednačiti dvije minute prije kraja (9:9). Trideset sekundi kasnije Matthew Halaijan je postigao pogodak za pobjedu momčadi iz Zemlje javorovog lista.

Najveći problem je ipak imala posljednja utakmica dana, ona između domaćina i Australije našeg Elvisa Fatovića. Ne rezultatski, već meteorološki. Naime, Australija jest odlično otvorila, povela 3:0, Filipović potom nije realizirao peterac, ali je domaćin ipak sustigao do kraja prve četvrtine vodstvo Australaca na 5:4. Tada je zbog grmljavinskom nevremena utakmica prekinuta na 50-ak minuta, da bi u nastavku u bazen uskočila neka očito "druga Srbija". Potpunim preokretom u drugoj četvrtini, domaćin je počeo trasirati put k na koncu uvjerljivoj pobjedi.

Rezultati 1. kola:

Skupina A: Mađarska - Kanada 9:10 (1:3, 3:2, 3:4, 2:1) i Japan - Španjolska 10:18 (3:3, 3:6, 1:5, 3:4)

Skupina B: Australija - Srbija 8:12 (5:4, 0:3, 3:4, 0:1)

Liga prvaka:Barceloneta je bila prejaka za Jadran
Liga Prvaka:'Ranjeni' Jadran večeras dočekuje Barcelonetu (19.00 - Arena Sport 3)