MAĐARSKA - HRVATSKA 14:10 (2:5, 4:0, 3:4, 5:1)

KIRIŠI - Suci: Achladiotis (Grčka) i Uz (Turska)

MAĐARSKA: Torkos, Aubeli 2, Pogonyi, Krenusz 1, Zold, Toth 3, Golopencza, Szegedi 4, K. Macsai 3, E. Macsai 1, Fekete, Szombathelyi .

HRVATSKA: Marić, Crnički, Petrić 2, Jereb 2, M. Butić 1, Kangler, Vujević 1, Domazet 2, J. Butić 2, Stipanov, Goreta, Dašić, Medvešek.Trenerica:Mia Šimunić

Hrvatska ženska reprezentacija do 15 godina porazom je otvorila svoje nastupe an Europskom prvenstvu u ruskom Kirišiju. U 1. je kolu Mađarska, nedvojbeno svjetska velesila u ženskom vaterpolu, pobijedila s 4 gola razlike, ali u poprilično izjednačenoj utakmici. Uostalom, dostatno je spomenuti da je još samo tri minute prije kraja utakmica bila 'otvorena', budući da je Mađarska imala tek minimalnu prednost (10:9). Tada međutim Mađarice daju čak 4 brzopotezna pogotka u samo dvije minute, odlaze na 14:9 i tu je kreirana njihova pobjeda.

Naše su djevojke sveukupno gledano pružile vrlo dobru utakmicu. Prvu su četvrtinu čak i uvjerljivo dobile, još do dvije minute prije kraja druge četvrtine imale vodstvo (5:4). Treća dionica je protekla u igri 'gol za gol', pa je tako uoči zadnje četvrtine rezultat bio izjednačen - (9:9). Tada slijedi opisana završnica zadnje četvrtine što se može protumačiti i s nešto više koncentracije, možda i snage suparnica, ali bilo kako bilo, hrvatski sastav nije nimalo razočarao.

Sljedeću utakmicu naše vaterpolistice igraju u utorak, 9. srpnja protiv domaće vrste Rusije s početkom u 17.30 sati po našem vremenu.