Klupska natjecanja
Natjecanja mladih
Jadranaši slavili u Zagrebu
13.04.2019 22:33

Završila je sezona vaterpolske Lige prvaka u Zagrebu, na način koji se nimalo ne sviđa domaćim ljubiteljima ove igre odnosno domaćeg sastava Mladosti. Žapci su naime u svojem bazenu izgubili prvi put ove sezone od splitskog Jadrana, ali zato čak 7. uzastopni put u Ligi prvaka. Jadranu je pak ovo čak četvrta pobjeda. Teško da su se na Zvončacu nadali ovakvom učinku nakon 12 kola nadmetanja u eliti.

Utakmica je bila puna preokreta, uzbuđenja i neizvjesnosti, doduše i silno velikih pogrešaka. Mladost je nakon prvih 8 minuta bila u stanju raspadanja, da bi se u potpunosti i na nesvakidašnji način vratila u manje od jedne minute i čak povela. Uoči zadnje četvrtine su Zagrepčani imali prednost od dva pogotka (10:8), da bi slijedio novi obrat. Ovog puta i konačan.

U prvoj četvrtini je Mladost činila neshvatljive pogreške. Čak u tri navrata su suparnici mirno dodavali loptu na 2 metra u pozicijskom napadu, dakle s istim brojem igrača. U vaterpolu je to, tako se veli, nedopustivo. Iz sve tri takve akcije - tri gola. Nikakvo čudo onda za 5:2 prednost gostiju nakon prvih 8 minuta kada se i činilo da je domaćin razbijen. No...u samo 51 sekundu druge četvrtine, golovima Bajića (igrač više), Ćuka (protunapad) i Anzulovića (polukontra na sjajan asist Miloša), Zagrepčani su uspjeli poravnati (5:5). Ne samo poravnati, minutu-dvije kasnije je Petković pogodio za prvo vodstvo Mladosti. Do kraja treće četvrtine Mladost je čak bila ta koja je diktirala rezultat, stalno bila u vodstvu, a u zadnjim minutama ove dionice pogocima Lazića i Biljake (dva istovjetna gola, sa srednjeg vanjskog, po sredini) i povela 10:8.

U zadnjih 8 minuta novi preokret. Sada je Jadran na redu, a obrat je djelomice uvjetovan i velikim brojem osobnih kod zagrebačke momčadi. Da, i svakako još nešto vrlo bitno. Mladostaši su sinoć bili silno oslabljeni. Istina je da se Zagrepčanima nakon ozljede vratio Franko Lazić, ali ostali su bez ruskog reprezentativca Harkova (srčani problemi), te na sam dan utakmice i bez vratara Marcelića (upala tetiva koljena).

MLADOST - JADRAN  11: 12 (2:5, 5:2, 3:1, 1:4)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 100. Suci: Naumov (Rusija) i Bianco (Italija). Opunomoćenik: Bottlik (Slovačka).

MLADOST: Jurlina (11 obrana), Radu 1, Miloš 1, Čagalj, Ćuk 2, Petković 2 (1), Anzulović 1, Lazić 2, L. Bajić 1, Biljaka 1, Buljubašić, Herceg, Sučić. TRENER: Zoran Bajić.

JADRAN: Anić (12 obrana), Kunac 2, Zović, Krapić 1, Z. Butić 1 (1), Delić 2, Power, Popović 1, Visković 1, Milardović, Šetka 4 (1), Kovačić, Podrug. TRENER: Ivan Asić.

PETERCI: Mladost 1-1, Jadran 1-2.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 17, Jadran 13. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Kovačić (18), Radu (27), Kunac (32). ŽUTI KARTON: trener Asić (10)

RELIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 5-11 (45%), Jadran 3-14 (21%).