Klupska natjecanja
Natjecanja mladih
LP Jug CO - Mladost: Ljepotica u Gružu
09.01.2019 22:28

Ne, nije to bio hrvatski derbi. Bio je to europski derbi! Prekrasna utakmica puna nesvakidašnje jakog, snažnog ritma, s predivnim potezima na obje strane, sjajnim vratarima, mnoštvo isplivanih kontri, nevjerojatno puno odličnih udaraca, šuteva na vrata, ali kao plod bravuroznih bilo akcija cijele momčadi ili pak trenutaka nadahnuća zvijezda u vodi. Jednostavno, utakmica za polizati prste, a na trenutke ostati i bez daha od silne ljepote.

Na koncu je Jug CO slavio, sasvim zasluženo jer je u izjednačenom susretu, početkom posljednje dionice uspio s dva vezana pogotka Jokovića i Garcije iz vrlo teške situacije povesti pet i pol minuta prije kraja 12:9 ili čak tri gola razlike. To je bila, a ispostavit će se na kraju i ostala najveća prednost za neku od momčadi.

Jug CO je slavio i jer je imao odličnog vratara Popadića (čak 13 obrana), dok je u Mladosti malo izostao bolji napadački učinak Lovre Miloša koji je susret završio bez pogotka, s dva kriva dodavanja odnosno izgubljene lopte. Kada tomu dodamo podatak da je Jug CO tri čak gola postigao iz protunapada, što nije baš jednostavno učiniti Zagrepčanima, onda je tim shvatljiviji trijumf Dubrovčana.

U prvoj četvrtini bila je to igra 'gol za gol' do 3:3, da bi potom Mladost pogocima odlično raspoloženog Rusa Harkova, te Petkovića zaprijetila vodstvom 5:3. Tada je došao red na domaćina i njihovog Rusa, Merkulova koji u kombinaciji s Kataloncem Garcijom poravnava na 5:5. Još je jednom prije poluvremena Mladost vodila (Harkov za 6:5), da bi Joković uspio izjednačiti.

U trećoj dionici je Jug CO taj koji je uspio doći do plus 2 (8:6 golovima Fatovića iz peterca odnosno Benića). No, kako je domaćin uspio ranije anulirati prednost gostiju, sada je došao red da gosti učine to isto. Herceg sa 4 metra, te vrlo lijepi pogodak Petkovića, vratili su utakmicu na početak (8:8). To je ipak bilo i posljednje poravnanje na utakmici, budući da je do kraja treće četvrtine Jug CO golovima Fatovića i Lozine iz kontre poveo 10:8, Radu smanjio s desnog krila, s igračem više na 10:9 nakon tri dionice. Početak posljednje četvrtine je bio i već opisani presudan trenutak sraza.

Ovo je bio četvrti u povijesti susret Juga i Mladosti u Kupu prvaka/Euroligi odnosno danas Ligi prvaka i zanimljivo, četvrti trijumf Dubrovčana. Jug CO je napravio značajan korak prema Hannoveru i završnom turniru, dok će se Mladost za takvo što morati još 'debelo' pomučiti, uz silan rizik i nadu da će im na ruku ići i neki drugi rezultati iz skupine.

JUG CO 14

MLADOST 11

(3:3, 3:3, 4:3, 4:2)

DUBROVNIK - Plivalište Gruž. Gledatelja 300. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Stavridis (Grčka).

JUG CO: Popadić (13 obrana), Macan, Fatović 2 (1), Lončar, Joković 2, Garcia 3, Lozina 1, Merkulov 2, Čulina, Žuvela, Benić 1, Papanastasiou 3, Vukojević. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

MLADOST Marcelić (10 obrana), Radu 2, Miloš, Čagalj 1, Ćuk 1, Petković 3, Herceg 1, Lazić, L. Bajić, Biljaka, Buljubašić, Harkov 3, Jurlina. TRENER: Zoran Bajić

PETERCI: Jug CO 1-1, Mladost -

OSOBNE POGREŠKE: Jug CO 10, Mladost 13. ŽUTI KARTON: trener Bajić (5). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Buljubašić (23), Benić (31), Ćuk (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug CO 6-11 (54%), Mladost 5-10 (50%)