4:4
Igrač više
0/0 : 0/0
Osvrt

U prvoj utakmici finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske Jug CO  je bio bolji od Primorje EB rezultom 12:9  ug CO je dobio prvu utakmicu finala prvenstva Hrvatske protiv Primorja EB u svom Gružu s 12:9 te mu za naslov prvaka trebaju još dvije pobjede. Druga utakmica se igra u subotu navečer u Rijeci (20.15 sati).

Isto tako važne vijesti: Felipe Perrone se vratio u momčad Juga. Nije ga bilo malo više od mjesec dana zbog operacije slijepog crijeva. Tko nije primijetio kako je opet u kapici Juga s brojem 10, doznao je to nakon 97 sekundi igre. Brazilac je pogodio izvanka za vodstvo Juga od 1:0.

Drugi stranac u redovima Juga, Španjolac Xavi Garcia je bio raspoložen. Ma, sjajan. Prvo je pobjegao u kontru, a to je dobro vidio vratar Marko Bijač. 'Pogodio' je Jugov vratar i kapetan Španjolca, koji jedan na jedan s Franom Vićanom nije pogriješio. Zatim, kakav je sjajan pogodak postigao za 4:2. Opet je pogodio za 6:2, pa onda za 8:5 te za 10:6. Dakle, svaki drugi pogodak Juga do deset – Garcia.

Primorje  EB se vraćalo dva puta. Prvo je Miho Bošković s dva pogotka u nepunu minutu poravnao na 2:2, a u trećoj četvrtini, nakon što je Jug drugu dobio sa 4:0 te na poluvremenu vodio sa 6:2, s tri pogotka u nizu stiglo je na pogodak zaostatka (6:5).

Niz sastava trenera Ivana Asića prekinuo je vrlo brzo Luka Lončar. Izborio je igrača više, a potom odmah pogodio za 7:5. Sve je bilo jasno nakon što je Jug CO po drugi put otišao na plus četiri...

- Zadovoljan sam pobjedom te što smo poveli s 1:0. Bilo je dosta dobrih stvari, ali i stvari koje moramo popravit. Nismo bili tečni. Bili  smo mekani u nekim situacijama. Primorje je definitivno bilo bolje nego u prethodnim utakmicama. Ali, za  dobiti  u Rijeci, mi moramo biti  bolji.  Pazite, za mene je sve do nekoliko minuta prije kraja bila otvorena utakmica. Primorje se vraćalo nakon 2:0, 6:2.. I poslije brzo nakon našeg pogotka postiglo pogodak. Trebali smo reagirati kvalitetnije u tim situacijama – ukratko o utakmici će Vjekoslav Kobešćak, trener Jug CO. Potom o junaku pobjede: Xavi Garcia!

- Čitavu sezonu Garcia igra na visokom nivou. Fantastično u obrani i napadu. Ono što se ne  vidi, ma, ne znate koliki je on dobar duh ove momčadi. Od svake momčadi on stvori obitelj – naglasio je Kobešćak.

Zatim o povratku Felipe Perronea.

- I odmah je postigao pogodak. Igrač nevjerojatne energije. Da ga nismo stavili u momčad, bio bi nas sve 'ubio'… - rekao je Jugov trener.

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik

Jug CO - Igrači

No Igrač Šut ukupno   Šut iz igre   Šut igrač više   Peterci   Šut iz kontre   PF PF+ TO ST BL SW SL
G/A % G/A % G/A % G/A % G/A %
1 Marko Bijač                                     2
2 Marko Macan                               3   1 1
3 Loren Fatović                                 2 1       1
4 Luka Lončar 2/3 66.7%   0/1 0.0%   2/2 100.0%                 6 4 1
5 Maro Joković 1/4 25.0%   0/2 0.0%   1/2 50.0%               1
6 Javier Garcia 5/7 71.4%   2/4 50.0%   2/2 100.0%         1/1 100.0%   1   1 1   2 1